SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 IM. ADAMA MICKIEWICZA

                          W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

2021/2022

 

 

2020/2021

 
 
            Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkoły           
życzymy samych sukcesów, życzliwości
oraz jeszcze więcej uśmiechu.

 

 

 
                                Dzieciaki z II a pająków się nie boją :)
    
 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    Jesień może być piękna i kolorowa -  II a
        
 

 

 

 

 

 

 

 

                                   UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
 
    Dnia 1 września 2020 r . wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami,   podzieleni na grupy, zgrmadzili się licznie w swoich klasach,  aby rozpocząć nowy rok szkolny 2020/2021. Uczniowie klas pierwszych w obecności jednego z rodziców spotkali się na sali gimnsatycznej. Wszystkich zebranych, powitał Pan Dyrektor, króry przypomniał o nowych zasadach obowiazujących w nowym roku szkolnym i życzył wszystkim pierwszakom i rodzicom wszystkiego dobrego w nauce szkolnej.
 
 
 
Klasa IV           Reduce, reuce, recykling, czyli … „rozpracowujemy” odpady.
      Reduce, reuce, recycling to zagadnienia, które rozpracowywali uczniowie klasy 4a naszej szkoły w czasie warsztatów ekologicznych, 27 lutego 2020 pod okiem zaproszonego przez szkołę fachowca. Podczas spotkania pt. „Wędrówki śmiecia czyli jak żyć ze śmieciami, odpadami i surowcami?” dzieci poszukiwały odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania - Co oznaczają znaki i symbole na opakowaniach produktów, które wszyscy kupujemy? Co zrobić, aby śmieci z opakowań było co raz mniej? Dzięki pokazowi multimedialnemu, wykładowi oraz aktywnej pracy uczniów dwie godziny lekcyjne upłynęły w mgnieniu oka, a uczniowie pozyskali wiedzę oraz świadomość własnego wpływu na zanieczyszczenie środowiska.
Nasi uczniowie o warsztatach:
Agata : „Na warsztatach w czwartek było super i fajne zabawy.”
Jagoda M. „Myślę, że te warsztaty były pouczające i interesujące.            
Chciałabym, aby były jeszcze raz.”
Wiktoria: „ Było ciekawie i wiele się z nich nauczyłam.”
Dominik: „ Było ciekawie. Wyniosłem z nich pożytek.”
Jagoda H. : „Dzięki warsztatom nauczyłam się recyklingu.”
Szymon : „ Warsztaty były ciekawe i bardzo mi się podobało.”
 BOHATEROWIE SCENY
...tak nazwano uczniów z klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczących w przezabawnym koncercie dla dzieci "Wcale nie nadęta orkiestra dęta" w ramach projektu edukacyjnego PKZ w Dąbrowie Górniczej pn.Tajniki Muzyki. Dzieci z zespołu instrumentalnego pokazały swoje umiejętności gry na fletach i dzwonkach chromatycznych w utworze Oda do radości, natomiast zespół wokalny Słowiki udowodnił, w piosence Witajcie w naszej bajce, że uczniowie SP8 z Dąbrowy Górniczej potrafią śpiewać profesjonalnie. Naszym artystom akompaniowała Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej pod batutą Ireneusza Dustera
                                                                                 GRATULACJE!!!
Nasza "wcale nie nadęta orkiestra dęta" w  dniu 12 stycznia przyłączyła się również do akcji Pałacu Kultury Zagłębia, wspierającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
                                                      JASEŁKA - 2019 " Dzieciąteczko Maleńkie "
Jak zawsze w grudniu w naszej szkole, jest wyjątkowy czas. Pachnie świątecznym ciastem, piernikami, rozbrzmiewają kolędy  i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Uczniowie spotykają się w swoich klasach z wychowawcą i rodzicami na klasowych wigiliach. Łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy, robi się ciepło, cieplutko i bardzo świątecznie. Jak co roku odbywają się Jasełka. W tym roku, uczniowie przygotowali uroczyste jasełkowe przedstawienie pt. "Dzieciateczko Maleńkie". Wykonawcy z zaangażowaniem śpiewali kolędy, grali na instrumentach  i  z przejęciem wygłaszali swoje kwestie. Na zakończenie jak zawsze były uroczyste życzenia i drobne upominki wręczone dyrekcji, naszym gościom, nauczycielom i pracownikom szkoły.
III B - W WIEJSKIEJ CHACIE
      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w  grudniu 2019, klasa III b pojechała na wycieczkę do "WIEJSKIEJ CHATY" , aby wziąć udział w warsztatach pt " Plastyka obrzędowa i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia".  Uczniowie wysłuchali prelekcji o zwyczajach Bożego Narodzenia , wykonali własnoręcznie                       choinki, mogli zwiedzić i pooglądać chatę pełną róznych niespodzianek i pokarmić zawierzęta.
                                                                              SZKOŁA PAMIĘTA
        W październiku bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta”. Została zorganizowana wystawa prac uczniów upamiętniająca ważne wydarzenie, jakim była 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W ramach akcji młodzież z klasy ósmej uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej do Muzeum Oświęcim – Brzezinka, gdzie poznała bliżej historię tego miejsca, natomiast uczniowie edukacji wczesnoszkolnej odwiedzili miejscowy cmentarz, na którym zapalili znicze na bezimiennych grobach.
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I
        Dnia 2 października  2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas I.   W uroczystości wzieli udział, uczniowie klas I, rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz  radna Dąbrowy Górniczej, Pani Krystyna Stępień. W tym uroczystym dniu, uczniowie przedstawili program artystyczny, przygotowany przez wychowawczynie klas I. A na zakończenie uroczystości były też słodkie upominki od zaproszonych gości.
                                                                            PÓŁKOLONIE 2019
Rok szkolny już się rozpoczął, zatem czas na wspomnienie półkolonii letnich organizowanych w naszej szkole podczas wakacji 24.06.2019-05.07.2019. Byliśmy tu i tam, bawiliśmy się świetnie, pogoda dopisała :)  A my udowodniliśmy, że szkoła może być super przygodą!
                                                    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLEGO  2018/2019
19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W sali gimnastycznej zebrali się licznie uczniowie, rodzice oraz Grono Pedagogiczne. Wszystkich zebranych powitał Pan Dyrektor, Wspólnie obejrzeliśmy program artystyczny przgotowany przez uczniów naszej szkoły . Na zakończenie zostały wręczone świadectwa i medale dla uczniów z największą średnią.
                                         Wspólna zabawa karnawałowa          
  Na zakończenie pierwszego półrocza i jeszcze w karnawale, odbyła się w naszej szkole zabawa     karnawałowa. Nie zabrakło dobrej muzyki, zabawy i bardzo ładnych strojów.
                                    " Recykling " - Jak długo żyją rzeczy ?
                                                                
                                            Ze " Sznupkiem bezpieczniej "     
Uczniowie klas I - III, wzieli udział w akcji profilaktyczno - edukacyjnej, mającej na celu zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci. Gościliśmy przedstawicieli policjantów, którzy rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Tego dnia przyłączyliśmy się również do ustanowienia rekordu polski w kolorowaniu - maskotki sznupka :)
                                            Koncerty umuzykalniające w PKZ
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w koncertach umuzykalniających w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.        
                                                   Świąteczna atmosfera                              
 Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy. Pachnie świątecznym ciastem, piernikami, rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Uczniowie spotykają się w swoich klasach z wychowawcą i rodzicami na klasowych wigiliach. Łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy, robi się ciepło, cieplutko i bardzo świątecznie. Jak co roku odbywają się Jasełka. W tym roku, uczniowie przygotowali uroczyste jasełkowe przedstawienie pt. "Powitajmy Maleńkiego". Wykonawcy z zaangażowaniem śpiewali kolędy, grali na instrumentach  i z przejęciem wygłaszali swoje kwestie. Na zakończenie jak zawsze były uroczyste życzenia i drobne upominki wręczone dyrekcji, naszym gościom, nauczycielom i pracownikom szkoły.                                                                                                                                                                       
                                                  MIKOŁAJKOWO
Dnia 6 grudnia, to bardzo miły dzień dla wszystkich małych i dużych dzieci. To dzień św. Mikołaja. W naszej szkole było więc mikołajkowo. Były też prezenty i wspólna zabawa.
                                                   GÓRA GROSZA
Serdecznie zapraszamy, wszystkich uczniów z rodzicami do włączenia się w akcję "Góra grosza" .
  • Zbieramy grosze w swoich klasach do przygotowanych pojemników.
  • Czas przynoszenia groszy - do 21 grudnia 2018 r.
  • Warto pomagać innym !
 
                                                                                                                                                                   
                                                                                                                                            
 
 

 

 

                                                100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚĆI
Dnia 9 listopada 2018 r. w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy, uzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją, uczniowie klas IV z wychowawcami. Z tej okazji, uczniowie  z każdej klasy, wykonali również kotyliony oraz prace plastyczne - "Moja Ojczyzna w obrazach", nawiązujące do historii naszej kochanej Ojczyzny. Najciekawsze prace, zostały wyeksponowane na wystawce szkolnej. 
                                  
                                 Działania Szkoły Podstawowej nr 8 im. Adama Mickiewicza w Dąbrowie Górniczej
                                                         w ramach projektu "Dąbrowa dla Niepodległej".
                                                             Zapraszamy do obejrzenia filmiku:     "Filmik"
                                                                       
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                 WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA KLAS III i IV                                                                        
      W dniach 10 i 11 października 2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne: „Elektrośmieci – co odzyskać, aby zyskać” oraz „Odpady opakowaniowe - problem XXI wieku”. Zajęcia zostały  przeprowadzone przez pracowników Stowarzyszenia Ziemia  i My – Centrum Edukacji Ekologicznej  w Dąbrowie Górniczej.
 
Celem tych zajęć było:
  • podniesienie stanu świadomości ekologicznej uczniów w zakresie prawidłowego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i bateriami oraz uzyskanie poprawy w zakresie postępowania z ZSEE i bateriami;
  • podniesienie stanu świadomości ekologicznej w zakresie redukcji opakowań oraz wskazanie sposobów w zakresie postępowania  z odpadami;
  • kształtowanie postaw proekologicznych;
  • zapoznanie uczniów ze skutkami ich codziennych zakupów dla środowiska.
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w warsztatach. Najbardziej twórczym i aktywującym elementem zajęć było wykonanie pracy plastycznej w formie lapbooka. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej, a najciekawsze zostały wysłane na konkurs.
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        Dnia 15 września 2018 r. w naszej szkole było bardzo uroczyście. 
  To przecież Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich Pracowników naszej szkoły.
             Klasa IV a przygotowała uroczystą akademię, przeplataną wierszem i piosenką.
           Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia, wyróżnił nauczycieli nagrodą dyrektora.
              Na zakończenie Samorząd Uczniowski poczęstował wszystkich nauczycieli  przygotowanymi  słodkimi upominkami
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Dnia 26 września 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas I.    W uroczystości wzieli udział, uczniowie klas I, rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz  radna Dąbrowy Górniczej, Pani Krystyna Stępień. W tym uroczystym dniu, uczniowie przedstawili program artystyczny, przygotowany przez wychowawczynie klas I.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
     
Dnia 3 września 2018 r . wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami, zgrmadzili się licznie w sali gimnstycznej, aby rozpocząć nowy rok szkolny 2018/2019.                                                                  Wszystkich zebranych, powitał Pan Dyrektor, a  uczniowie przedstawili swój krótki program artystyczny. 

         

 

 

Copyright © 2018 sp8dabrowag.pl. All rights reserved. Create by FxDesign and eMDF